בוטוקס, דיספורט

בוטוקס הוא רעלן עצבי אשר בזיקוק ייעודי ובמינון מזערי מביא להיחלשות ולשיתוק של שרירים. השימוש בבוטוקס מיועד למספר מתווים רפואיים ואסתטיים, בניהם בהזעת יתר, במיגרנות כרוניות, בפרקינסון ובמחלות נוספות.

הטיפול בבוטוקס לצרכי אסתטיקה רפואית נעשה באמצעות שיתוק עדין של השרירים הסובבים את אזור הקמט, ומניעה של העמקת הקמט על ידי הימנעות מן ההבעות היוצרות אותו. הבוטוקס למעשה אינו מביא למילוי של הקמט, אלא לשיתוק השריר ומתיחת העור הסובב אותו, מה שמקפיא לתקופה מסוימת את היווצרות הקמט.

במקרה של קמטים שטחיים טיפול בבוטוקס לבדו מספיק לרענן את מראה העור ולטשטוש של הקמטים שנוצרו, ובמקרים בהם מדובר בקמטים עמוקים יותר- יהיה צורך בשילוב שלחומר נוסף, לרוב הזרקת חומצה היאלורונית.

סוגי בוטוקס נפוצים
במרפאות ובמכוני האסתטיקה הרפואית בולטים במיוחד שני סוגי בוטוקס נפוצים:

בוטוקס – הבוטוקס במקור מיוצר בארה"ב, והוא חומר הבוטוקס המוכר, הפעיל בשוק עשרות שנים, ונותן מענה לרפואה הקונבנציונלית ולרפואה האסתטית גם יחד. הבוטוקס הוא חלבון אשר מופק מחיידק, ויוצר חומר פעיל המביא לחסימת הפעילות העצבית סביב האזור אליו הוזרק החומר. הבוטוקס המקורי נפוץ ומוכר בשימוש לצרכים אסתטיים, מתפזר באזור ההזרקה ומביא לתוצאה אופטימלית בטווח זמן בן 3-4 ימים מיום הטיפול, ומחזיק מעמד לתקופה בת ארבעה עד שישה חודשים.
דיספורט – דיספורט הוא פיתוח כימי הנהוג במדינות אירופה בעיקר, הנשען על שרשרת B של הרעלן, בוטולינום טוקסין, והוא בבחינת חומר הזרקה חדשני יותר. ריכוז החומר הפעיל בתמיסת ההזרקה הוא נמוך יותר, ונדרשת רמת דיוק גבוהה בכדי להפיק ממנו את התוצאה הרצויה. הדיספורט מתפזר בפנים מהר יותר ועמיד לתקופה בת שישה עד שמונה חודשים.

בוטוקס – למי זה מתאים?
הבוטוקס אפקטיבי במיוחד לכל מי שמעוניינת לצמצמם את הקמטים סביב העיניים או במצח, בין הגבות, צוואר, צידי האף, סנטר. הוא יעניק לך מראה הרבה יותר צעיר ורענן ויעלים או יפחית בצורה ניכרת את הקמטים באזורים הללו. בוטוקס בעיקר יעיל וגם מומלץ לשימוש בקרב אנשים סביב גיל 30-60, כאשר מתחילים להופיע קמטי הבעה.

תופעות לוואי
טיפולי הבוטוקס מתבצעים באמצעות הזרקה עדינה של חומר רעלן במינון נמוך, החודר לעומק מילימטרים בודדים את שכבת העור. החומר אינו חודר אל מחזור הדם ואינו מגיע למערכת הלימפה, ועל כן אין מדובר בטיפול מסוכן או מזיק. החומר הפעיל מוסיף להתקיים ולהשפיע על השרירים לתקופה מוגבלת בת חודשים אחדים בלבד, והטיפול אינו כרוך בשינוי קבוע או תוצאות כרוניות.